banner39

İsrail askerleri mülteci kampında ateş açtı

İsrail güçlerinin Batı Şeria'daki Asker Mülteci Kampı'nda Filistinlilerin üzerine ateş açması sonucu 4 kişi yaralandı, yaralılardan biri ile 3 kişi gözaltına alındı

Ortadoğu 12.09.2013, 11:23 12.09.2013, 11:30
İsrail askerleri mülteci kampında ateş açtı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail güçlerinin Batı Şeria'da bulunan Asker Mülteci Kampı'ndaki Filistinlilerin üzerine ateş açması sonucu 4 kişinin yaralandığı ve yaralılardan biri ile 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Nablus kentinde Asker Mülteci Kampı'na giren İsrail askerleri olaya tepki gösteren Filistinli gruplara göz yaşartıcı gaz, plastik ve gerçek mermiyle müdahale etti. Olayda 4 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Yaralılardan 3'ünün Nablus'taki Rafidiya Hastanesi'ne kaldırıldığı, ayağından yara alan Hısam el-Katmayi ile 3 kişinin de arandıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı ifade edildi.

Öte yandan İsrail ordusu yayımladığı yazılı açıklamada, Nablus'ta Filistinli bir gencin İsrail ordusunun korumasında ayin yapmak için Hz. Yusuf Kabrine giren Yahudi yerleşimcilerine ateş açtığı öne sürülerek, ordu güçlerinin ateşe karşılık vermesi sonucu Filistinli gencin yaralandığı iddia edildi.

Açıklamada, gözaltına alınan yaralı Filistinlinin soruşturma öncesinde Kudüs'te bir hastaneye kaldırıldığı dile getirildi.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?