banner15

İsrail askerlerinden Filistinlilere yeni saldırı

Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde gösteri düzenleyen Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çıkan olaylarda 2 Filistinli yaralandı

İsrail askerlerinden Filistinlilere yeni saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde gösteri düzenleyen Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çıkan olaylarda, 2 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze Şifa Hastanesi Acil Bölümü Başkanı Doktor Eymen es-Sahbani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gazze'nin doğusundaki Şucaiye Mahallesi'nin sınır bölgelerinde İsrail askerleri ile Filistinli gençler arasında çıkan olaylarda 2 Filistinli yaralandı" dedi.

Sahbani, yaralı gençlerin hayati tehlikesinin bulunmadığını aktardı.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri nedeniyle geçen ekim ayından bu yana Batı Şeria, Gazze ve Kudüs'te İsrail askerleriyle Filistinliler arasında sık sık gerginlik yaşanıyor.

Ekimden bu yana her cuma günü Gazze'nin sınır bölgelerinde gösteriler düzenleniyor. İsrail askerleri göstericilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra plastik veya gerçek mermilerle müdahale ederken, Filistinli gençler de askerlere taş ve molotofkokteyli ile karşılık veriyor.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 21:13
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48