banner39

İsrail cezaevlerinde hak ihlalleri sürüyor

İsrail cezaevlerinde halen tutuklu 25 gazetecinin bulunduğu ve ekim ayından bu yana gazetecilere karşı 100'den fazla ihlal gerçekleştiği belirtiliyor

Ortadoğu 02.11.2016, 19:43 02.11.2016, 19:43
İsrail cezaevlerinde hak ihlalleri sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazeteciler Birliği Komitesinden, İsrail cezaevlerinde halen tutuklu 25 gazetecinin bulunduğu ve ekim ayından bu yana gazetecilere karşı 100'den fazla ihlal gerçekleştiği belirtilerek, gazetecilere karşı işlenen suçlardan dolayı, İsrailli yetkililere cezai işlem yapılması talebinde bulunuldu.

Filistinli onlarca gazeteci "Gazetecilere Karşı İşlenen Suçların Cezasız Kalmasının Önlenmesi Günü" münasebetiyle Gazze'deki Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) önünde toplanarak, İsrailli yetkililere kendilerine karşı işledikleri ihlallerden dolayı cezai işlem yapılmasını istedi.

Gazeteciler Birliği Komitesi adına konuşma yapan Salih el-Mısri, İsrail'in Filistinli gazetecilere yönelik ihlallerini kınayarak, uluslararası insan hakları örgütleri ve Uluslararası Gazeteciler Federasyonu'na Filistinli gazetecileri koruma çağrısı yaptı.

İsrail'in Gazze ve Batı Şeria'da Filistinli gazetecilere yönelik saldırılarının halen devam ettiğini belirten Mısri, "İşgalci İsrail'in cezaevlerinde halen tutuklu 25 Filistinli gazeteci var. Ekim ayının başından bu yana gazetecilere karşı 100'den fazla ihlal gerçekleşti." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?