banner15

İsrail cumhurbaşkanlığı için Sisi'yi destekliyor

Binyamin Ben-Eliezer, Mısır'da devlet başkanlığı için El-Sisi'yi desteklediğini söyledi, İsrail ve Batı'nın aksi durumda kötü sonuçlara hazır olması gerektiğini söyledi

İsrail cumhurbaşkanlığı için Sisi'yi destekliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in eski Savunma Bakanı Binyamin Ben-Eliezer, ülkesinin Mısır Savunma Bakanı darbeci general Abdülfettah El-Sisi'nın devlet başkanlığını desteklediğini söyledi, ancak Sisi'nin başarılı olamayabileceği konusunda da uyardı.

İsrailli eski bakana göre, "Müslüman Kardeşler'i çökerten mevcut rejim Sisi başarısız olursa çözülebilir ve bu İhvan'ın Mısır'da daha güçlü ve eskisinden daha kararlı kontrolünü sağlar."

Ben-Eliezer, Sisi'nin başarısızlığının ve Müslüman Kardeşler'in iktidara geri dönüşünün "İsrail ve Batı için kötü haber" olacağını da sözlerine ekledi.

General Sisi, Temmuz 2013'te bir askeri darbeyle seçilmiş başkan Muhammed Mursi'yi devirdiğinden bu yana Mısır siyasetini kontrol ediyor. Mısır geçici hükümeti darbenin ardından Mursi dahil tüm Müslüman Kardeşler liderlerini tutukladı ve hareketi "terörist" ilan etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 12:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35