İsrail, El-Kassam Tugayları komutanı Heyca'yı katletti

Batı Şeria'daki Cenin Mülteci Kampı'na İsrail askerleri tarafından düzenlenen baskında İzzeddin el-Kassam Tugayları komutanı Heyca ile 2 Filistinli öldürüldü, çok sayıda kişi yaralandı.

İsrail, El-Kassam Tugayları komutanı Heyca'yı katletti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Batı Şeria'daki Cenin Mülteci Kampı'na İsrail askerleri tarafından düzenlenen baskında İzzeddin el-Kassam Tugayları komutanı Heyca ile 2 Filistinli öldü, çok sayıda kişi yaralandı. 

Hamas hareketi ve görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, İsrail askerleri bu sabah erken saatlerde Cenin mülteci kampına baskın yaptı. 

İsrail askerlerinin, İslami Direniş Hareketinin (Hamas) askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının önde gelen komutanlarından Hamza Ebu el- Heyca’nın kamptaki evine roket ateşi açması üzerine Heyca’nın karşılık verdiği ifade edildi. Çıkan silahlı çatışmada Heyca'nın hayatını kaybettiği bildirildi.

Heyca’nın bedenine çok sayıda mermi ve şarapnelin isabet ettiğini belirten görgü tanıkları, Heyca’nın cansız bedeninin İsrail askerleri tarafından evin dışına çıkarıldığını, ancak ailesine teslim edilmediğini dile getirdi.  

Kampa yapılan baskını ve Heyca'nın öldürülmesini protesto eden öfkeli halkın üzerine İsrail askerleri tarafından gerçek ve plastik mermilerle ateş açıldığı, saldırılarda 2 Filistinlinin öldüğü ve çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi.

Kuşatmanın devam ettiği kaydedilirken, Filistin veya İsrail tarafından olaya ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 10:31
banner53
YORUM EKLE

banner39