İsrail esir anlaşmasından memnun

İsrail Başbakanı Netanyahu, Filistinli esirlerin açlık grevine başlaması sonrası imzalanan esir değişimi anlaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi

Ortadoğu 12.10.2011, 12:17 12.10.2011, 12:22
İsrail esir anlaşmasından memnun

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail ile Hamas arasında imzalanan esir anlaşması sonrası İsrail yönetiminden ilk açıklamalar gelmeye başladı.

Hamas ile yapılan esir anlaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu; Arap Baharı'nın gölgesinde Hamas ile yapılabilecek en iyi anlaşma olduğunu ifade etti.

Netanyahu, "ben Orta Doğu'daki gösterilerin ortasında imzalayabileyeceğimiz en iyi anlaşmanın imzalandığını düşünüyorum," açıklamasını yaparken; yakın gelecekte daha iyi bir anlaşmanın imzalanamayacağına inandığını sözlerine ekledi.

İSRAİL ZİNDANLARINDA AÇLIK GREVİ ÜLKE GENELİNE YAYILMIŞTI

Filistinli mahkumların açlık grevi tüm hapisanelere yayılmış; Filistinli yetkliler de Arap Birliği'ne çağrı yaparak bu konunun gündeme alınmasını istemişti.

El Mısr el Yevm Gazetesi'nin haberine göre, Filistinli yetkililer İsrail hapishanelerinde açlık grevinde olan Filistinli mahkumlar için acil toplantı yapılması çağrısında bulunmuştu.

Uzmanlar ise, Filistinli esirlerin açlık grevinin tüm hapisanalere yayılması sonrası İsrail'in esir değişimi ile ilgili anlaşmaya varması ve bu anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirmesine dikkat çekti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?