İsrail, gazetecilerin malzemelerini teslim etti

İsrail'in Mavi Marmara'ya kanlı baskın sonucu ele geçirdiği malzemeler teslim edildi.

Ortadoğu 16.09.2010, 17:28 17.09.2010, 07:39
İsrail, gazetecilerin malzemelerini teslim etti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail ordusu, Mavi Marmara gemisine 31 Mayıs'ta düzenlenen operasyon sırasında el koyduğu, gemide bulunan basın mensuplarına ait fotoğraf makinaları, kameralar ve diğer ekipmanları, İsrail Gazeteciler Derneği'ne teslim etti.

200 dolayındaki basın ekipmanı, İsrail Basın-Yayın Kurumu'nun Kudüs'teki binasının bir salonunda gazetecilere gösterilirken, İsrail Gazeteciler Derneği Başkanı Dani Zaken, ordunun kendilerine teslim ettiği makinaların sahipleri tarafından alınabileceğini belirtti.

Zaken, İsrail ordusu kendilerine ne teslim ettiyse onları aldıklarını ifade edip, bunlar arasında sivillere ait olan bazı fotoğraf makinalarının da bulunduğunu bildirdi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası ile konuyla ilgili irtibat halinde olduklarını belirten Zaken, isteyen gazetecilerin seri numaralarıyla başvurup, ellerinde bulunan fotoğraf makinası ve ekipmanları alabileceklerini söyledi. Zaken, ulaşamayanlara da ekipmanları kendilerinin göndermeye çalışacaklarını kaydetti.

Kendilerinin bu işte sadece aracı olduklarını belirten Zaken, alınan ekipmanlarda bir hasar bulunması halinde, bunun için basın mensuplarının ilgili mercilere gereken şikayette bulunabileceklerini söyledi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?