banner15

İsrail, Gazze'ye kara harekatı peşinde

İsrail Başbakan yardımcılarından Silvan Şalom, Gazze'ye yeni bir kara harekatını düşündüklerini açıkladı.

İsrail, Gazze'ye kara harekatı peşinde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Başbakan yardımcılarından Silvan Şalom, "Gazze Şeridi'nden devam eden roket ve havan saldırıları karşısında, hükümet olarak Gazze'ye bir kara operasyonu ihtimalini de gözardı etmediklerini" söyledi.

Ber Şeva'da yaralanan İsrailliler'i ziyaret eden Şalom, güneydeki yaklaşık 1 milyon İsrailli'nin sürekli roket saldırıları altında yaşaması gibi bir duruma katlanmalarının mümkün olmadığını belirterek, "Bu saldırılara karşılık vermemiz gerek ve bir kara operasyonu olasılığını da gözardı etmiyoruz" dedi.

Gazze Şeridi boyunca, Filistinliler de İsrail'in yeni bir kara operasyonu düzenleyebileceği korkusunu dile getiriyorlar.

İsrail ordu sözcüsü, Gazze'den İsrail'e bugün 22 roket atıldığını belirtti. İsrail uçakları ise öğleden sonra bölgenin kuzeyinde Hamas'a ait bir askeri tesisi bombaladı.

Filistinli kaynaklar, atılan iki füzenin 3'ü çocuk 7 kişinin yaralanmasına neden olduğunu, patlamanın Gazze kentinden de hissedildiğini belirttiler.

Bu arada İsrail Ordu Sözcülüğü de saldırıyı doğruladı ve İsrail uçaklarının roket saldırılarına bölgenin kuzeyinde ve güneyindeki alanları bombalayarak karşılık verdiğini duyurdu.

Ordu sözcülüğü, Gazze Şeridi ile İsrail arasındaki Erez sınır kapısının da açıldığını ve 50 kadar Gazzeli'nin tedavi için İsrail'e giriş yaptıklarını belirtirken, ayrıca Kerem Şalom geçişi de bir kaç saatliğine açılarak, bölgeye 263 kamyon dolusu ihtiyaç maddeleri gönderildiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2011, 22:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35