İsrail: Gelecek savaşlar daha zor olacak

İsrail Askeri İstihbarat (AMAN) Başkanı Herzl Halevi, Ortadoğu'daki istikrarsız durumun savaşların şeklini değiştirdiğini ve daha da zor hale getirdiğini söyledi.

İsrail: Gelecek savaşlar daha zor olacak

 Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Askeri İstihbarat (AMAN) Başkanı Herzl Halevi, eski savaş tecrübelerinin bugün artık geçerli olmadığını öne sürerek, "Güvenlik deneyimleri bize gelecek savaşın daha zor olacağını söylüyor" dedi.

Herzi Halevi bu açıklamaları işgal rejimindeki Herzliya kentinde 16'ncısı düzenlenen Herzliya Ulusal Güvenlik Konferansı kapsamında Lübnan Savaşı'nın 10'uncu yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen panelde yaptı.

İsraillileri Ortadoğu'da birkaç yıldır yaşanan istikrarsızlık haline alışmaya davet eden Halevi, İsrail'in yine bölgedeki en büyük güç olduğunu iddia etti. "Ordular zayıflıyor, diğerleri değişiyor, fakat bizim ordumuz gücünü koruyor" diyen Halevi, İsrail'in ve Hizbullah'ın bir on yıl daha sınırda sükûnetin hakim olmasına itirazlarının olmadığını söyledi.

Tel Aviv'in Hizbullah ile bir başka savaş istemediğini belirten Halevi, buna rağmen savaş olursa ona da hazır olduğunu bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 22:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35