banner39

İsrail: İran'a baskı yapalım

İsraillli Bakan, uluslararası güçlerin İran'ı nükleer çalışmalarından vazgeçirmesi gerektiğini savunurken İran'ın da tüm uranyumun ''güvenilir bir komşu ülkeye'' göndermesini istedi

Ortadoğu 08.04.2012, 17:49 08.04.2012, 17:49
İsrail: İran'a baskı yapalım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, uluslararası topluma, nükleer çalışmalarından vazgeçmesi için İran'a baskı yapması çağrısında bulundu.

Barak, Amerikan CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, ülkesinin ABD ve Avrupa ülkelerine, Tahran'ın nükleer programıyla ilgili olarak yapılacak müzakerelerin başarı eşiğinin, İran'ın uranyumu yüzde 20 seviyesinde zenginleştirme faaliyetine son vermesi olacağını ilettiğini söyledi.

Ehud Barak, buna ilaveten, bu seviyede zenginleştirilmiş tüm uranyumun ''güvenilir bir komşu ülkeye'' gönderilmesini de istedi.

İsrailli yetkililer, yüzde 20 seviyesinde zenginleştirilmiş uranyumun kolaylıkla ve kısa sürede yüzde 90 seviyesine çıkarılabileceğini iddia ediyor.

BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ABD, Rusya, Fransa, İngiltere ve Çin'in yanı sıra Almanya, İranlı yetkililerle 13 Nisan Cuma günü nükleer konulu müzakerelere yeniden başlayacak.

banner53
Yorumlar (1)
kiyam 9 yıl önce
taabi canim karari sen veriyorsun haritadan silinecek olan kanser tümörü, hizbullah la gelecek savasa iyi hazirlanin bütün Yakin Sark degisecek bu savasta!
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?