banner39

'İsrail İran'ı seviyor' girişimi

Facebook'ta barış çağrısı yapılan kampanya hem İsrail'den hem İran'dan geniş ilgi ve destek gördü

Ortadoğu 19.03.2012, 12:26 19.03.2012, 12:39
'İsrail İran'ı seviyor' girişimi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrailli bir çift tarafından başlatılan barış için online kampanya binden fazla İsrailli ve İranlı'nın desteğini almayı başardı.

"İsrail İran'ı seviyor" sloganıyla başlatılan kampanyanın arkasındaki isimler Ronny Edry ve eşi Michal Tamir.. Çocuklarıyla birlikte kendilerini fotoğraflayan ve Facebook'a yükleyen çift, "İranlılar, biz asla ülkenizi bombalamayız, sizi anlıyoruz" yazdı. Bir başka posterde ise "Aramızda bir savaş var olabilmesi için, birbirimizden korkuyor, nefret ediyor olmamız gerekir. Senden korkmuyorum, senden nefret etmiyorum. Seni tanımıyorum bile. Hiçbir İranlı bugüne kadar bana zarar vermedi" yazıyor.

İsrail'in Haaretz gazetesine konuşan Edry, girişimiyle İran vatandaşlarına ulaşacağını ümit ettiğini açıkladı, ama bu kadar ilgi göreceğini beklemediğini söyledi.

İsrailliler'in başta posterleri kınadığını, ona "çok saf ve salak" olduğunu söylediklerini belirten Edry, en fazla 'Neden onlara sevdiğini söylüyorsun?' sorusuyla karşılaşmış.

Kısa süre sonra İranlıların reaksiyonlarını almaya başlayan Edry, internet üzerinden yapılan ve saatler süren savaş karşıtı sohbetlerle umutlu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?