banner39

İsrail Kerem Şalom sınır kapısını açtı

İsrail, güvenlik gerekçesiyle bir hafta boyunca kapattığı İsrail-Gazze arasındaki tek ticari geçiş noktası Kerem Şalom sınır kapısını tekrar açtı.

Ortadoğu 28.03.2013, 19:17 28.03.2013, 19:17
İsrail Kerem Şalom sınır kapısını açtı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ramallah'taki Filistin Hükümeti Gazze'ye Mal Giriş Komitesi Başkanı Raid Fettuh, güvenlik gerekçesiyle bir hafta önce kapatılan Kerem Şalom (Kerem Ebu Salim) sınır kapısının açıldığını belirtti.

Yardım malzemeleri taşıyan çok sayıda kamyonun bugün Kerem Şalom kapısından Gazze'ye girdiğini ifade eden Fettuh, Gazze'den ise Avrupa ülkelerine çiçek ve baharat taşıyan bir kamyonun çıkış yaptığını açıkladı.

Fettuh, Kerem Şalom kapısının hafta sonu tatili ve Yahudilerin Hamursuz Bayramı nedeniyle önümüzdeki 4 gün hizmet veremeyeceğini söyleyerek şunları kaydetti: ''Kerem Şalom sınır kapısının bir haftadır kapalı olması Gazze'ye yapılan ürün sevkıyatında büyük miktarda eksikliğe neden oldu. İsrail yönetimi sınır kapısının 2 Nisan'dan itibaren açık tutulacağını duyurdu.''

İsrail, Gazze'yle arasındaki tek ticari geçiş noktası Kerem Şalom sınır kapısını, geçen Perşembe ABD Başkanı Barack Obama'nın İsrail ziyareti sırasında roket fırlatıldığı gerekçesiyle kapatmıştı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?