banner15

İsrail ordusundan yargısız infaza destek

İsrail ordusu, El Halil'de yerde yatan Filistinliyi başından vururak katleden askere destek verdi

İsrail ordusundan yargısız infaza destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin'in işgal altındaki El Halil şehrinde yerde yatan Filistinliyi başından vurarak katleden İsrail askerine destek geldi. İsrail ordusundan binlerce asker, yargısız infaz gerçekleştiren askerin serbest bırakılması için imza topladı.

İsrailli haber kaynakları, İsrail ordusundaki binden fazla aşırı sağcı askerin protesto düzenlediği ve yargısız infaz gerçekleştiren kişinin serbest bırakılması için imza topladığını bildirdi.

Filistinin katledilme anları olay yerinde bulunan İsrail İnsan Hakları Bilgi Merkezi B’Tselem mensubu bir kişi tarafından saniye saniye görüntülenmişti.

Konuyla ilgili tüm dünyadan tepkiler gelmişti. İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallstrom İşgal devleti İsrail'in Filistinlileri yargısız infazıyla ilgili bir soruşturma başlatılması için çağrı yapmıştı.

Birleşmiş Milletler Hukuk Dışı, Keyfi ve Yargısız İnfazlar Özel Raportörü Christof Heyns, yerde yaralı halde yatan Filistinli genci kameralar önünde başından vurarak öldüren İsrail askerini cinayet işlemekle suçlamıştı.

Öte yandan Filistinli yetkili Saib Erekat, 13 Eylül 2015 yılından bu yana İsrail ordusunun Filistinlilere karşı 207 yargısız infaz gerçekleştirdiğini bildiriyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 13:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48