banner39

İsrail, şüpheliyi camide öldürdü

Tel Aviv'de bir bara düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği şüphesiyle aranan Naşat Milhem adlı İsrail vatandaşı Filistinli polis tarafından vurularak öldürüldü

Ortadoğu 08.01.2016, 17:33 08.01.2016, 18:40
İsrail, şüpheliyi camide öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tel Aviv'de bir bara düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği şüphesiyle aranan İsrail vatandaşı Naşat Milhem adlı Filistinlinin bir camide polis tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi.

İsrail'in Kanal 2 televizyonunun haberine göre, bar saldırının şüphelisi olarak aranan Naşat Milhem isimli şahıs Ummu'l Fehm şehrindeki bir camide polis tarafından vurularak öldürüldü. Polisin caminin etrafını sardığı bildirilen haberde, Milhem'in polisle silahlı çatışmaya girmesi sonucu vurulduğu öne sürüldü.

İsrail polisinden ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Tel Aviv'de 1 Ocak'ta bir bara düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişinin öldüğü, 9 kişinin yaralandığı bildirilmişti. İsrail polisi saldırıyı düzenlediği sanılan şüphelinin, Milhem isimli 31 yaşındaki İsrail vatandaşı bir Arap olduğunu açıklamıştı.

İsrail'in 8,5 milyonluk nüfusunun yaklaşık 2 milyonu, 1948 yılındaki savaş ve sonrasında yaşanan işgale rağmen yurtlarında kalarak İsrail vatandaşı olan Filistinlilerden oluşuyor. İsrail yönetimi, söz konusu Filistinlileri "İsrailli Araplar" diye tanımlıyor.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?