İsrail, Suriye'de dört askeri noktayı vurdu

Surye - İsrail sınırında meydana gelen ve üç İsrail askerinni yaralandığı patlamadan sonra israil Suriye'ye dört saldırı düzenledi

İsrail, Suriye'de dört askeri noktayı vurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail güçleri, savaş uçaklarının Suriye ordusuna ait hedeflere yönelik 4 hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada, "İsrail Hava Kuvvetleri, gece yarısından sonra Suriye ordusuna ait hedeflere 4 hava saldırısı düzenledi" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, saldırılarda, İsrail devriyesine yönelik saldırıyı kolaylaştıran ve yardımcı olan Suriye ordusunun birlikleri hedef alındığı kaydedilerek, uçakların hedeflerini vurup üslerine döndüğü belirtildi.

İsrail ordu radyosu da savaş uçaklarının Suriye ordusuna ait hedeflere yönelik düzenlediği saldırıya misilleme olarak düzenlenmesi muhtemel saldırıya karşı Suriye sınırındaki birliklerin alarma geçirildiğini belirtti.

İsrail-Suriye sınırında dün öğleden sonra patlama meydana gelmiş, İsrail basınında yer alan haberlerde 3 İsrail askerinin yaralandığı bildirilmişti.

İSRAİL ORDUSU ALARMDA

İsrail, savaş uçaklarının Suriye ordusuna ait hedeflere düzenlediği saldırının ardından sınırdaki birliklerini alarma geçirdiğini duyurdu.

İsrail ordu radyosu, savaş uçaklarının Suriye ordusuna ait hedeflere yönelik düzenlediği saldırıya misilleme olarak düzenlenmesi muhtemel saldırıya karşı Suriye sınırındaki birliklerin alarma geçirildiğini belirtti.

İsrail ordusu, İsrail-Suriye sınırında dün meydana gelen patlamanın ardından Golan Tepeleri'nin bulunduğu sınır bölgesini "kapalı askeri bölge" ilan etmiş, savaş uçaklarının gece yarısından sonra Suriye ordusuna ait hedeflere yönelik 4 hava saldırısı düzenlediğini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 09:28
banner53
YORUM EKLE

banner39