banner15

İsrail Suriye'deki Hizbullah mevzilerini vurdu

İsrail ordusu Suriye'nin güney bölgesinde yer alan Kalamun'da Hizbullah mevzilerini vurduğunu açıkladı. Hizbullah yetkilileri saldırı haberlerini yalanladı.

İsrail Suriye'deki Hizbullah mevzilerini vurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail ordusu Suriye'nin güney bölgesinde yer alan Kalamun şehrindeki Hizbullah mevzilerine saldırı düzlediğini açıkladı.

İsrailli kaynaklara göre, İsrail savaş uçakları bölgedeki Hizbullah mevzilerini 3 defa vurdu. İsrail Savunma Bakanlığı ise söylentiler hakkında bir yorum yapmadı. Hizbullah yetkilileri de Twitter hesabından yaptığı açıklamada saldırı iddialarını reddetti.

Kalamun Suriye iç savaşında Esad ordusuna yardım eden Hizbullah'ın önemli bir kalesi olarak biliniyor.

İSRAİL ÖNCE GAZZE'Yİ SONRA GOLAN TEPELERİNİ VURMUŞTU

İsrail ordusuna ait bir savaş uçağının, Suriye ordusuna ait bir füze rampasını vurduğunu açıklamıştı. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, gün içerisinde Suriye'den atılan bir füzenin, Golan Tepeleri yakınındaki güvenlik çitinin yakınındaki açık alana düştüğü belirtilmişti. Önceki gün de İsrail, roket saldırısı yapıldığı gerekçesiyle Gazze Şeridi’ndeki 30 farklı noktaya hava saldırısı düzenlemişti. İlk belirlemelere göre saldırılarda iki sivil yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 12:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35