banner15

İsrail uçakları yine Gazze'ye saldırdı

İsrail Gazze Şeridi'ni dün gece de bombardımana tuttu, dünden bu yana İsrail'in bombardımanlarında ölen Filistinlilerin sayısı 10'a ulaştı

İsrail uçakları yine Gazze'ye saldırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi'nde bombardımanları devam ederken, akşam saatlerinde bölgenin kuzeyindeki Beyt Lahya'da, motosikleti üzerinde hedef alınan Halk Direniş Komiteleri'nin bir üyesi hayatını kaybetti. Böylece, dünden bu yana bölgede İsrail'in bombardımanlarında ölen Filistinlilerin sayısı 10'a ulaştı.

Gazze'deki yerel kaynaklardan verilen bilgiye göre, 25 yaşındaki Abdülsamed Muti Abid adlı Filistinli, Gazze'nin Şeyh Zayed bölgesinde, motosikletine isabet eden füze ile hayatını kaybetti. Halk Direniş Komiteleri'nin askeri kanadı Nasır Selahaddin Tugayları, Abid'in üyelerinden biri olduğunu açıkladı.

Önceki saatlerde ise Gazze kentinin doğusunda Secaiye'de bir hedefteki bombardımanda, 22 yaşındaki bir Filistinli hayatını kaybetmişti. Daha önceki saldırılarda ağır yaralanan bir Filistinli de hastanede yaşamını yitirdi.

İsrail askeri kaynakları da saldırıları doğruladı ve akşam saatlerinde Hava Kuvvetleri uçaklarının, 3 ayrı yerden İsrail'e roket atmaya hazırlanan hedefleri vurduğunu bildirdi.

Gazze'deki Ambulans ve Acil Servis Sözcüsü Ethem Abu Salmiyye, son 24 saatte Gazze Şeridi'nde ölenlerin sayısının 10'a, yaralıların sayısının 23'e ulaştığını bildirdi.

İsrail'in güneyine de Gazze Şeridi'nden roket ve havan mermisi saldırıları gün boyu aralıklarla sürdü. Atılan roketlerin sayısı 15'i buldu. Sabah saatlerinde Aşdod'a atılan iki Grad roketi bir din okulunda 10 dolayında kişiyi yaralamıştı.

Bu arada, dün Eylat bölgesinde yaralanan İsrail askerlerini Ber Şeva'daki hastanede ziyaret eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail vatandaşlarına yönelik saldırılara daha sert ve anında karşılık vereceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 07:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35