banner15

İsrail ve Mısır arasında Sina gerginliği

İsrail ile Mısır ordusu arasında yaşanan gerginlik sonucu dört Mısır askeri hayatını kaybetti. İki ülke arasında gerginlik devam ederken; Hamas, Mısır’da bombalı saldırı düzenlediği ifade edilen İslam Ordusu lideri Daghmash’ı Gazze'de tutukladı

İsrail ve Mısır arasında Sina gerginliği

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail askerleri Mısır ve Gazze'ye saldırdı. El Cezire'nin haberine göre, saldırı sonucunda Mısır'da dört kişi; Gazze'de de en az altı Filistinli hayatını kaybetti.

Maan haber ajansına göre, Gazze saldırısında ölenler arasında bir çocuğun olduğu ifade edilirken; en az 19 kişinin de yaralandığı belirtildi.

İsrail ordusu, uçaklarının gece yarısı Gazze'deki 7 hedefi vurduğunu doğruladı.

Ordu, saldırıda vurulan yerler arasında bir silah imalathanesi, Gazze'ye mal kaçakçılığında kullanılan tüneller ve militanların başka tesislerinin bulunduğu belirtildi.

MISIR'DA DÖRT ÖLÜ

Akşam saatlerinde Refah'a saldıran İsrail, bu kez Mısır'a saldırdı.

İsrail medyasının haberine göre,  saldırıda 4 Mısır askeri hayatını kaybetti.  Mısır acil durum ilan etti. Mısır Genelkurmay Başkanı Sina'ya geçti! Mısır Ordusu alarma geçirildi!

HAMAS'TAN GAZZE'DE MISIR OPERASYONU

Hamas Mısır'ın Sina Çölü'nde gerçekleştirilen saldırılar sonrası Gazze'de operasyon düzenledi.

Mısır'da yayınlanan el Mısr el Yevm Gazetesi'nin haberine göre, Hamas Gazze'de faaliyet yürüten İslam Ordusu örgütüne operasyon düzenledi.

Gazze'de Hamas güçleri ile İslam Ordusu'na bağlı silahlı kişiler arasında çatışma yaşanırken; operasyon sonrası İslam Ordusu lideri Mümtaz Daghmash tutuklandığı açıklandı.

Hamas İslam Ordusu lideri Mümtaz Daghmash'ın Mısır'a bomba götürdüğü ve 'terörist' saldırılardan bulunduğunu ifade ediyor.

a

HAMAS-MISIR GÖRÜŞMESİ

Hamas geçtiğimiz Çarşamba günü Mısır istihbaratına bağlı yetkililer ile görüşerek Gazze'den Mısır'a yönelik saldırılar ile ilgili çalışma başlatılacağını açıklamıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 15:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35