İsrail'de 1 kişi daha kendini yaktı

İsrail'de geçim sıkıntısı, borç ve pahalılık gibi sebepler yüzünden bir kişi daha kendini ateşe verdi

İsrail'de 1 kişi daha kendini yaktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Geçtiğimiz haftadan bu yana kendini ateşe vererek hayatını kaybeden İsrailli sayısı iki oldu.

Sosyal adaletten ve geçim sıkıntısından dolayı sık sık protesto gösterilerine sahne olunan İsrail, kendini yakan protestocuların ardından teyakkuzda zira polisin verdiği bilgilere göre geçtiğimiz hafta kendini ateşe veren 57 yaşındaki Moşe Silman'ın ölümünden sonra dört kişi daha kendini yakmaya çalıştı. İsrail'de Silman'a destek vermek ve hayat pahalılığını protesto için sık sık gösteriler düzenleniyor. 

45 yaşındaki yürüme engelli eski bir ordu mensubu Akiva Mafa, Tel Aviv yakınında bir otobüs durağı yakınlarında, İsrail hükümetini "yoksuldan alıp zengine vermekle" suçlayan bir not yazarak, üzerine döktüğü benzinle kendini ateşe verdi.

Durakta bulunanlar tekerlekli sandalyedeki eylemcinin üzerindeki alevleri söndürmeye çalıştıysa da, ağır şekilde yanmasını engelleyemedi. Vücudunun yüzde 80'inin yandığı bildirilen İsrailli komada. Ağabeyi, kardeşinin borçlarını ödeyemediğini, evini kaybettiğini söyledi.

12 Haziran Cumartesi günü İsrail'de sosyal adalet sistemini protesto etmek için kendini ateşe veren 57 yaşındaki İsrail vatandaşı vücudunun yüzde doksanını kaplayan 3. derece yanıklar yüzünden hastanedeki 6. gününde doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamamıştı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2012, 11:22
banner53
YORUM EKLE

banner39