banner15

İsrail'de askeri otobüse saldırı: Altı ölü

Mısır sınırında düzenlenen ve askeri otobüse yapılan iki ayrı saldırıda altı kişi öldü, en az beş kişi yaralandı

İsrail'de askeri otobüse saldırı: Altı ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'de düzenlenen saldırılarda en az altı kişi hayatını kaybetti. İsrail güvenlik güçleri, Eylat'ın girişlerini trafiğe kapatırken, bölgede barikatlar oluşturuldu. Saldırıları düzenlediklerinden kuşkulanılan üç kişinin arandığı bildirildi. Mısır istihbarat kaynakları Mübarek dönemi sonrası silahlı grupların güvenlik boşluğundan istifade ederek Sina yarımadasına yerleşmeye başladıklarını öne sürüyor. HAMAS lideri Ahmet Yusuf saldırıyı HAMAS'ın gerçekleştirmediğini belirtti.

İsrail'in Eylat bölgesinde asker taşıyan bir otobüse düzenlenen ilk silahlı saldırıda, en az 5 kişinin yaralandığı bildirildi. İsrail radyosu, ülkenin güneyindeki Eylat kenti yakınında asker taşıyan otobüse, arkadan gelen bir araçtan ateş açıldığını bildirdi. Olayda 5 kişinin yaralandığı belirtilirken, yaralıların durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Bu olaydan hemen sonra ikinci bir otobüse benzer bir saldırının düzenlendiği duyuruldu. Bu saldırıda ise ölümler gerçekleşti. Polis, bölgedeki durumun kontrol altında olduğunu, saldırı nedenini ise araştırdıklarını belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 16:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35