banner39

İsrail’de Filistin bayrağı suç sayılacak

Likud Partisi milletvekili, ulus-devlet yasasına karşı çıkan ve Filistin bayrağı bulunduran kişilerin cezalandırılması için yasa tasarısı sundu

Ortadoğu 27.08.2018, 16:32 27.08.2018, 18:34
İsrail’de Filistin bayrağı suç sayılacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail’de Likud Partisi milletvekili Anat Barko İsrail ulus-devlet yasasına karşı çıkan ve Filistin bayrağı taşıyan Filistinlilerin hapis cezası verilmesi için Meclis’e yasa tasarısı sundu.

Anat Barko’nun sunduğu yasa tasarısına göre Filistin bayrağı taşıyan kimselere bir yıl hapis cezası verilmesi öngörülüyor.

Yasa tasarısının, önümüzdeki aylarda İsrail Meclisi Knesset’te oylanacağı bildirildi.

Barko’nun sunduğu tasarı partisi tarafından büyük ölçüde desteklenirken diğer partilerden de destek arayacağını söyledi.

LİKUD PARTİSİ

Likud Partisi’nin, güvenlik konularında sertlik yanlısı bir çizgiye sahip olduğu belirtiliyor. Ekonomi politikalarında, serbest piyasa ekonomisini benimsiyor.

Partinin içinden ılımlı kanadın ayrılması sonucu politikalarında radikal bir değişimin olduğu bildiriliyor. 

Partinin lideri Benyamin Netanyahu'nun karizması, Şaron zamanında Maliye Bakanı olduğu dönemde uyguladığı kemer sıkma politikaları nedeniyle sarsılmıştı.

Filistinlilerin yurtlarından sürülmesi ve İsrailli yerleşimcilerin Filistinlilerin evlerine yerleştirmesi politikasına sahip çıkması, İsrailliler tarafından destek görüyor.


 

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?