banner39

banner35

İsrail'den Batı'ya; 'Eleştirileri kesin, Mübarek iyidir!'

İsrail Batı Dünyası'na Hüsnü Mübarek'e yapılan eleştirilerin durdurulması için çağrı yaptı!

Ortadoğu 31.01.2011, 11:35 31.01.2011, 12:00
İsrail'den Batı'ya; 'Eleştirileri kesin, Mübarek iyidir!'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail yakın işbirliği yaptığı Hüsnü Mübarek'e eleştirilerin kesilmesi için dünyaya çağrıda bulundu. İsrail yönetimi, haftasonu Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkesine bölgedeki istikrarın korunması için Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e yönelik eleştirilerin durdurulması çağrısında bulundu.

Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail, dünya devletlerinin Mübarek'e karşı olan eylemleri desteklemesinden rahatsız oluyor. Üst düzey İsrailli yetkililer, Dışişleri Bakanlığı'nın cumartesi günü ABD, Kanada, Çin, Rusya ve birkaç Avrupa ülkesindeki elçiliklerine talimatlar yolladığını, bu elçilerin bulundukları ülkelerdeki yönetimlerle ilişkiye geçerek, İsrail'in taleplerini aktardığını söyledi. Büyükelçilere, Mısır'daki istikrarın, bulundukları ülkeler açısından da önemli olduğunu vurgulamaları talimatı da gitti.

İsrail, kendi kamuoyunda da Mısır'da olan bitenlere karşı fazla dikkat çekmemeye çalışıyor. Hatta Başbakan Benyamin Netenyahu, bakanlarına konu hakkında kamuoyu önünde konuşmamaları yönünde talimat da verdi.

 

Yorumlar (1)
Haci 11 yıl önce
Dedikleri gerceklesecek.Korkunun ecele faydasi yok.Sirada kim var Allah(c.c)bilir.Ama sen orda rahat yatamayacaksin (neden)yahu.
29
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?