banner15

İsrail'den büyükelçi resti

İsrail Dışişleri Bakan yardımcısı Dani Ayalon, ''Tüm çabalarımıza rağmen İsrail'de bir Türk büyükelçisi olmayacaksa, Türkiye'de de bir israil büyükelçisi olmayacak''

İsrail'den büyükelçi resti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Dışişleri Bakan yardımcısı Dani Ayalon, ''Türkiye'nin İsrail ile olan ilişkileri kesmeyi gerçekten düşünmediğini ümit ettiklerini'' söyledi.

Dani Ayalon, İsrail radyosuna verdiği demeçte, Mavi Marmara olayı ve 9 Türk vatandaşının öldürülmesi nedeniyle İsrail'in özür dilememesi halinde, Türkiye'nin İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesmeyi düşündüğü yolundaki haberlerin doğru olmadığını umut ettiğini kaydetti.

''Ankara'da mantığın ve çıkarların galip geleceğini umduklarını söyleyen Ayalon, böylece Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin de tekrar rayına oturması imkanının ortaya çıkabileceğini vurguladı.

Türkiye ile ilişkilerin önemli olduğunu ifade eden İsrail Dişişleri Bakan yardımcısı yine de İsrail’in karşılıklılık ilkesine göre davranacağını kaydetti.

Ayalon, ''Tüm çabalarımıza rağmen İsrail'de bir Türk büyükelçisi olmayacaksa, Türkiye'de de bir israil büyükelçisi olmayacak'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 00:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 8 yıl Önce

caniniz cehenneme

osman
osman - 8 yıl Önce

9 insanı katlet, bir özüre yanaşma. bu mu çaba? bu saatten sonra siz özür dileseniz ne olacak. sizin özürünüz de kabahat olur, samimi olmadıktan sonra

ahmed
ahmed - 8 yıl Önce

nolurr olsun ayalonn nolur

banner39

banner36

banner37

banner35