banner15

İsrail'den Filistinlilere cenaze zulmü

İsrail'in, naaşını 5 ay sonra teslim ettiği ve cenaze törenine 25 kişilik katılım sınırlaması getirdiği Filistinli Abdulmelik Ebu Hurub, son yolculuğuna uğurlandı.

İsrail'den Filistinlilere cenaze zulmü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail tarafından naaşları alıkonulan Filistinlilerin ailelerinin avukatı Muhammed Mahmud, "İsrail'in 9 marttan bu yana alıkoyduğu Filistinli Abdulmelik Ebu Hurub, 25 kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından Kudüs'ün Salahaddin Caddesinde bulunan Mücahitler Kabristanına defnedildi. Ebu Hurub, 9 martta Kudüs'te bir İsrail otobüsüne ateş açtığı iddiasıyla polisler tarafından vurulmuştu." dedi.

Ebu Hurub'un naaşının dün gece yarısından sonra ailesine teslim edildiğini belirten Mahmud, ailesinin yaklaşık 5 bin dolar kefalet ödediğini ve polisin cenazeye getirdiği 25 kişilik katılım sınırlamasına riayet edildiğini söyledi.

Mahmud, Kudüs'ten 5 Filistinlinin naaşının daha İsrail'in elinde olduğunu ve onların da yakın zamanda ailelerine teslim edilmesini umduklarını dile getirdi.
Filistinli ailelerin, yakınlarının cenazelerinin alıkonulmasına tepki göstererek İsrail Yüksek Mahkemesi'ne yaptığı başvurunun ardından İsrail polisi, geçen hafta naaşları teslim etmeye başlamıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2016, 13:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35