banner15

İsrail'den Gazze'ye hava saldırıları

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin güneyinde bulunan Filistin topraklarını hedef alan 20 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

İsrail'den Gazze'ye hava saldırıları

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin güneyinde bulunan Filistin topraklarını hedef alan 20 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları tarafından Gazze'nin güneyindeki Refah kenti yakınlarına 20 füze atıldı.

Filistin'deki hastane kaynakları da Refah kentinin doğu sınırına düzenlenen hava saldırılarını doğrularken, olayda ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.

İsrail saldırılarının bölgedeki onlarca ev ile tarım arazilerinde hasara neden olduğu kaydedildi.

CİBALİYA'DA 1 ÇOCUK YARALANDI

İsrail uçaklarının Gazze'nin kuzeyine düzenlediği hava saldırısında Filistinli bir çocuğun yaralandığı belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya beldesine düzenlenen hava saldırısında 4 yaşındaki bir çocuğun yaralandığını söyledi.

Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaralı çocuğun Gazze'nin kuzeyindeki Kemal Advan Hastanesinde tedavi altına alındığını ifade etti.

İsrail savaş uçaklarının Cibaliya beldesindeki tarım arazilerini de vurduğu aktarıldı.

Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Lahya beldesindeki boş bir arazinin de bombalandığı, hava saldırısında ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

GAZZE'DEN İSRAİL'İN GÜNEYİNE 33 ROKET

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise gece yarısından bu yana Gazze'den İsrail'in güneyine 33 roket atıldığı iddia edildi.

İsrail Ordusu sözcüsü Peter Lerner, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, gece yarısından itibaren Gazze'den İsrail'in güneyine 33 roket ve havan mermisinin atıldığını ifade etti.

Lerner açıklamasında, roketlerin hangi bölgelere düştüğü, ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda ise bilgi vermedi.

Son 24 saatte İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında 7'si İzzettin el-Kassam Tugayları mensubu olmak üzere 9 Filistinli öldü, çok sayıda Filistinli yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 07:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48