banner15

İsrail'den, Gazze'ye saldırı: 6 ölü

İsrail, Gazze'ye yeniden saldırı başlattı. Refah'ta düzenlenen saldırılarda 6 Filistinli direnişçi hayatını kaybetti. Kayıpların artmasından korkuluyor.

İsrail'den, Gazze'ye saldırı: 6 ölü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta bir evi bombaladı. Filistin kaynaklarına göre, bombalanan Halk Direniş Komiteleri liderlerinden Halid Şaat'a ait evde biri çocuk 6 kişi hayatını kaybetti, Şaat'ın kızı da yaralandı.

İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta bombaladığı evde ölenler arasında, Gazze'deki Filistinli gruplardan Halk Direniş Komitelerinin Genel Sekreteri Kemal Neyrad'ın da bulunduğu bildirildi.

Gazze'deki hastane kaynaklarına göre, evde ölen 6 kişi arasında Neyrad'ın yanı sıra Halk Direniş Komitelerinin askeri kanadı Nasır Selahaddin Tugaylarının Komutanı İmad Hamad da var. Ölen diğer 3 kişi de yine her iki grubun üst düzey isimleri arasında bulunuyor. Bombalamada, bir çocuk da hayatını kaybetmişti.

Saldırıda 2 kişinin de yaralandığı bildiriliyor.

Halk Direniş Komiteleri Sözcüsü Ebu Mücahid yaptığı açıklamada, İsrail işgal kuvvetinin, bu saldırıyla daha geniş bir karşı cevaba kapı açtığını söyledi. Ebu Mücahid, İsrail'i, ''ülkenin içindeki krizi Gazze Şeridi'ne taşımakla'' suçladı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 21:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 8 yıl Önce

israil tek kelimeylen assagilik bir katil devletsin allah belani verir insallah mubarek ramazan ayinda

banner39

banner36

banner37

banner35