banner15

İsrail'den kritik görev değişikliği

Tel Aviv yönetimi Ankara’da görev yapan büyükelçisini değiştirmeye hazırlanıyor.

İsrail'den kritik görev değişikliği

Dünya Bülteni / Haber Mekrezi

İsrail’de yayınlanan Jarusselam Post Gazetesi’nin haberine göre, Tel Aviv yönetimi Ankara’da görev yapan büyükelçisini değiştirmeye hazırlanıyor.

İsrail Dışişleri Bakanlığı İsrail’in Ankara büyükelçisi olan Gabi Levy’in bu sene görevinin sonlanacağını açıkladı. Bakanlık Büyükelçi Levy’in önümüzdeki süreçte görevine son verileceğini açıklarken; kendisinin alt düzey bir göreve verilebileceğini ifade etti.

Habere göre, İsrailli yetkililer görev değişikliği için, 2010 senesinde İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara filosuna gerçekleştirilen baskın ile ilgili kararın neticeye varılmasını bekliyor. Ayrıca görev değişikliği için İsrail yetkililer Erdoğan'ın Gazze'ye düzenleyeceği ziyareti de beklediği ifde edildi.

İsrail ve Türkiye iki taraflı olarak ilişkileri yeniden geliştirmeye çalışırken; Türkiye yönetimi İsrial’in Mvi Marmara’da hayatını kaybedenler için özür dilemesini bekliyor.

ERDOĞAN’A GAZZE ZİYATİ UYARISI

Haberde İsrail’in, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mesaj göndererek, “Şayet Erdoğan Gazze’ye bir ziyaret düzenler ise, Hamas’a bağlı olur,”  uyarısı yapıldı.

İSRAİL KABİNESİ ÖZÜRDE YİNE UZLAŞAMADI!

İsrail'de Bakanlar Kurulu, Mavi Marmara operasyonu dolayısıyla Türkiye'den özür dileme ve tazminat ödeme konusunda uzlaşma sağlayamadı.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Mavi Marmara konusunda ülkenin bazı taktiksel hataları olduğunu, bu sebeple özür dilenme ve tazminat ödenmesi konusunda olumlu adım attığı fakat bu adımın kabinede olumlu karşılanmadığı bildirildi.

LİBERMAN’DAN ÖZÜR TEHDİDİ

Netanyahu'nun özür konusunda gayet olumlu davrandığı fakat Dışişleri Bakanı Lieberman'ın partisini koalisyondan çekmesiyle tehdit etmesi üzerine özür fikrini rafa kaldırdığı bildiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 11:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35