İsrail'den Mursi'ye hakaret videosu

Mısır, İsrail basınında yayınlanan bir videoda Muhammed Mursi'ye hakaret edildiğini açıkladı.

İsrail'den Mursi'ye hakaret videosu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısırlı yetkililer, İsrail basınında yayınlanan bir videoda Mısır Cımhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye hakaret edildiğini öne sürdü.

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Yasir Ali konu ile ilgili yaptığı açıklamada "İsrail basınında yer alan görüntüler Cumhurbaşkanı Mursiye hakarettir. Bu konuda bir rapor hazırlanması için Dışişleri Bakanını görevlendirdik" dedi.

İsrail Tapınak Enstitüsü'nün hazırladığı ve internet sayfasında yayınladığı video klipte, İsrailli iki çocuğun kumsalda oynadığı görülüyor. Çocukların babası ise kumsalda gazete okuyor. Çocuklar kumdan bir Süleyman Mabedi inşa ederek, bunu babalarına gösteriyor. Süleyman Mabedini gören baba, kolunun altındaki gazeteyi yere düşürüyor. Gazetede Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin fotoğrafı görülüyor. Ardından kumdan yapılmış Süleyman Mabedi ekrana geliyor ve görüntü "Çocuklar hazır" yazısı ile son buluyor.

İsrailli din adamı Yisrael Ariel tarafından 1987de kurulan Tapınak Enstitüsünün, Mescid-i Aksa'nın yıkılarak yerine Yahudilerin kutsal kabul ettikleri Hz. Süleyman Tağınağı'nı inşa etmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2012, 16:15
banner53
YORUM EKLE

banner39