banner39

İsrail'den Suriyeli muhaliflere silah 'ima'sı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kendisine yöneltilen bir soru üzerine Suriyeli muhaliflere silah konusunda imalı konuştu

Ortadoğu 19.04.2013, 09:40 19.04.2013, 10:15
İsrail'den Suriyeli muhaliflere silah 'ima'sı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Netanyahu, eski İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher'ın cenaze törenine katıldığı ve İngiltere Başbakanı David Cameron ile görüştüğü gezisi sırasında Suriye'deki olaylarla ilgili değerlendirmede bulundu.

Binyamin Netanyahu, söyleşi sırasında, Suriyeli muhalif gruplara silah sağlama ihtimalini reddetmezken, komşu Suriye'deki iç savaşa müdahale edip etmeme kararının, "karmaşık bir mesele" olduğunu söyledi.

Netanyahu, İsrail'in Suriyeli herhangi bir muhalif gruba silah verip vermediğine ilişkin soruya, böyle bir spekülasyonu doğrulayamayacağı cevabını verdi.

Bu konuda çok dikkatli olduklarını ifade eden Netanyahu, her ülke gibi İsrail için de hangi muhalifler ve ne tür silahlar sorununun, çok karmaşık bir mesele olduğunu, silahların 'teröristlerin' ellerine geçmesi halinde Ortadoğu'da güç dengesinin değişebileceğini belirtti.

"SALDIRI HAKKIMIZ VAR"

İsrail Başbakanı ayrıca, ocak ayında Hizbullah'a gönderildiği iddia edilen uçaksavar füzelerinin sevkiyatını hedef alan hava saldırısını doğrulamazken, ülkesinin silah transferini durdurmak için "eyleme geçme hakkı bulunduğunu" söyledi

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?