banner39

İsrail'den Yunanistan'a filo teşekkürü!

İsrail Cumhurbaşkanı Peres, ülkesini ziyaret eden Yunan Cumhurbaşkanına safını göstermesinden dolayı teşekkürlerini iletti

Ortadoğu 11.07.2011, 13:35 11.07.2011, 14:35
İsrail'den Yunanistan'a filo teşekkürü!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Gazze'ye yönelik yeni filonun önlenmesi çabalarından dolayı Yunanistan'a teşekkür etti.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Dr. Karolos Papulyas, İsrail ve Filistin'i kapsayan 3 günlük ziyaret kapsamında dün gece geldiği bölgede ilk temaslarına İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'le görüşerek başladı.

Kudüs'te, Cumhurbaşkanlığı resmi konutunda gerçekleşen görüşmede Peres, mevkidaşına Gazze filosunun durdurulmasında gösterdiği çabalar için teşekkürlerini iletirken, Yunanistan'ın terörle savaşan barış yanlısı ülkeler safında yer aldığını söyledi..

Hamas'ı terör faaliyetleriyle uğraşmakla suçlayan Peres, Gazze'de iktidarı elinde bulunduran örgütün İran'dan bölgeye silah kaçırdığını ve barış arayan bir örgüt olmadığını öne sürdü.

İsrail'in kendi inisiyatifiyle Gazze'den çekilmesine rağmen bunun mükafatını "roket saldırıları" ile aldığını öne süren Peres, Yunanistan'a ayrıca geçen yıl ülkenin kuzeyinde Karmel Dağı'nda çıkan orman yangınının söndürülmesindeki yardımları nedeniyle de teşekkürlerini iletti ve Yunan uçaklarının ilk yardıma gelen uçaklar olduğunu ve bunu unutmayacakları kaydetti.

Papulyas da görüşmede özellikle ülkesindeki mali sıkıntılar üzerinde durdu.

Yorumlar (2)
Abdurrahman 12 yıl önce
İsrail Mavi marmara ytı ve İHH yi göndermeyerek kendisi de teşekkürü hak etmedi mi acaba ?Yoksa teşekkürü gizli mi aldı
AYDIN 12 yıl önce
yunanistan komşumuz yardıma cok muhtacken yardımı engelliyo bu nasıl ziniyet kabulüyok buişin yada kortumu baskıdan yada 10milyon avro başişi verme ziyareti başka ne olacak herşey olabilir
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?