banner39

İsrail'e artık rahat yüzü yok...

İhvan'ın mürşidi Bedii, Filistin halkına her türlü cinayeti reva gören işgal rejiminin bundan sonra rahat yüzü görmeyeceği görüşünde

Ortadoğu 20.05.2011, 13:53 20.05.2011, 15:18
İsrail'e artık rahat yüzü yok...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır’daki Müslüman Kardeşler Cemaatinin Genel Mürşidi Muhammed Bedii, Filistin halkına her türlü cinayeti reva gören işgal rejiminin bundan sonra rahat yüzü görmeyeceğini ifade etti.

Yazdığı haftalık makalede işgal rejimiyle bu rejimin yaptığı zulüm ve vahşete değinen Bedii şunları kaydetti: “Filistin halkının hak ve hukukunu görmezden gelen, her türlü sözleşmeyi ayaklar altına alan ve Müslümanların mukaddesatına saldıran işgal rejimi bundan böyle rahat uyuyamayacak. İşgal rejimi de başkalarının tattığı acı kâseden içecektir. Geçmiş dönemde Arap ülkeleriyle yaptığı savaşlarda elde ettiği zaferlerle böbürlenen, kibirlenen ve ceberutlaşan bu rejim, bölgedeki diktatörleri bir bir indiren halkların iradesi karşısında korkmaya başlamıştır. Bölgedeki diktatörleri indiren halklar hiç kuşkusuz bir gün işgal rejimini de yenecek ve ortadan kaldıracaktır.”

Bedii makalesinde ayrıca, başlayan devrimlerin sadece bölgede değil bütün dünyada terör ve gerginliğin ana kaynağı olan bu rejimin kirli çamaşırlarını ortaya çıkardığını ifade etti.

banner53
Yorumlar (1)
minhac 10 yıl önce
Yuru be ihvan kim tutar seni bugune kadar uyuyordu uyandi ihvan gunaydin yeni uyananlar var ihvan uyandi kis uykusundan bu gune kadar filistin diye bir yerden haberi olmayan ihvan birden haberi olmus gibi israile tehditler savuruyor.Hicde inandirici gelmiyor ihvan cunku hadefiniz yok ne yapmak istiyorsunuz demokrasiylede bunlar olmaz ancak rasidi hilafetle olur.Oda dunyada yok nasil olacak.
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?