banner15

İsrail'in Kudüs emelleri 'komplo teorisi' değil

İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerindeki emellerinin bir komplo teorisi olmadığı, Siyonizm'in Filistin topraklarında ortaya çıktığı andan itibaren izlediği politikalardan belli.

İsrail'in Kudüs emelleri 'komplo teorisi' değil

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Siyonizm'in Filistin toprakları üzerinde yıllardır gerçekleştirdiği faaliyetler, İsrail'in Kudüs ve çevresine gelecekte ne yapmak istediğinin açık bir şekilde delili olarak kabul ediliyor.

Filistin topraklarının işgal edilmesinden 1948'de İsrail devletinin kurulmasına, 1967'deki savaştan günümüze kadar geçen süre içinde Siyonizm'in neden olduğu tahribatlar, yıkımlar, ölümler ve işgaller, Müslümanların kutsal şehri Kudüs'ün geleceği konusunda da fikir veriyor.

Avrupa Filistin Araştırmaları Merkezi'den Tarih Profesörü Ilan Pappe, İsrail’in Kudüs’te Mescid-i Aksa Camii’ni yıkması veya Harem-üş-Şerif üzerine “Üçüncü Tapınağı” yapma planlanları sistematik bir şekilde işliyor. Pappe'e göre Müslümanların endişelerinin "oryantal birer hayal ürünü" olmadığını, bunun, İsrail'in şu ana kadarki eylemleriyle bile kanıtlanabileceğini söylüyor.

Pappe'nin orijinali Electronic Intifada'da yer alan konuyla ilgili makalesinin tamamı için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 13:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35