banner39

İsrail'in Kudüs planına Arap Birliği'nden red

Arap Birliği, Filistinlilerle sürdürülen barış görüşmelerinde Kudüs'ün pazarlık konusu edilmesini engellemek için İsrail Parlamentosu'nun önümüzdeki günlerde çıkarmaya hazırlandığı yasa tasarısına tepki gösterdi

Ortadoğu 24.10.2013, 09:30 24.10.2013, 09:57
İsrail'in Kudüs planına Arap Birliği'nden red

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Arap Birliği, Kudüs'ün Filistinlilerle sürdürülen barış görüşmelerinde pazarlık konusu edilmesini engellemek için İsrail Parlamentosu'nun (Knesset) önümüzdeki günlerde çıkarmaya hazırlandığı yasa tasarısını reddettiğini açıkladı.

Arap Birliği Filistin İşleri Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Subayh, yaptığı basın açıklamasında, bu kanunun, barış çalışmalarını bozmak için çıkarılmak istendiğini söyledi.

Subayh, "Kudüs, bölgede savaş ve barış konularında hayati öneme sahip kararlar veren İsrail Parlamentosu ve hükümetinin piknik yeri değildir" dedi.

Genel Sekreter Yardımcısı Subayh, bu kanunun, iki devletli çözüm ve barış istemeyen, barış müzakerelerinde hile yapan, barış müzakerelerine katılarak iyi niyetli gözükmeye çalışan İsrail hükümetinin geniş çaplı siyasi tavırları çerçevesinde ortaya atıldığını ifade etti.

Subayh, kanun tasarısının, başta Kudüs konusu olmak üzere barış müzakereleri için çok tehlikeli olduğunu dile getirdi.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?