banner15

İsrail'in Suriye'yi vurduğu iddiası

İsrail uçaklarının Şam Havalimanı yakınlarında bir konvoyu vurduğu iddia edildi

İsrail'in Suriye'yi vurduğu iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'e ait savaş uçaklarının, Suriye'deki Şam Uluslararası Havalimanı yakınlarında saldırı gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Saldırının Rus hava harekatı başladıktan sonra İsrail’in düzenlediği ikinci saldırı olduğu belirtildi.

Saldırının hedefi ise bilinmiyor ancak silah sevkiyatı yapan İran ve Hizbullah'a ait bir konvoyun vurulduğu iddia ediliyor.

Haaretz ve Şam medyasında yer alan haberlere göre İsrail Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları, Suriye'nin başkentinde Şam Uluslararası Havalimanı'na yönelik bombardıman düzenledi. Saldırıda can kaybı olup olmadığı hakkında bilgi bulunmazken maddi hasar meydana geldi.

Bölgedeki kaynaklar, İsrail uçaklarının, Lübnan Hizbullah'ına ait silah sevkiyatı yapan bir konvoyu hedef aldığını iddia ediyor. İsrail’den yayın yapan Kanal 2 televizyonu ise vurulan konvoyda İran'dan gelen tanımlanamayan hava araçlarının olduğunu öne sürdü.

İsrail’den konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı ancak Suriye medyası saldırıyı İsrail uçaklarının düzenlediğini iddia ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 17:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35