banner39

İsrailli bakan yoğun bakımda

Irak doğumlu İsrail eski Sanayi ve Ticaret Bakanı 75 yaşındaki Binyamin Ben-Eliezeri yoğun bakımda.

Ortadoğu 09.03.2011, 15:31 09.03.2011, 15:38
İsrailli bakan yoğun bakımda

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail eski Sanayi ve Ticaret Bakanı, İşçi partisi milletvekillerinden Binyamin Ben-Eliezer (75), yaklaşık bir hafta önce ağır akciğer enfeksiyonu teşhisiyle kaldırıldığı hastanede, durumunun kötüye gitmesi üzerine yoğun bakıma alındı.

Tel Aviv yakınlarındaki Asaf Harofe hastanesi yetkilileri, tıbbi olarak koma halinde bulunmasına rağmen Ben-Eliezer için hayati tehlike bulunmadığını belirttiler.

Ben-Eliezer, 2 Mart'ta ağır grip nedeniyle hastaneye kaldırılmış, önce "bir kaç güne kadar" taburcu edileceği bildirilmiş, ancak durumu dün kötüleşmiş  ve tedaviye cevap vermediği açıklanmıştı.

Ben-Eliezer, ailesinin de izniyle uyutularak solunum cihazına bağlandı.

12 Şubat 1936 Irak doğumlu olan İsrailli bakan, yakın çevresinde ve siyasi yaşamında Arapça "Fuad" adıyla tanınıyor.

İsrail siyasetinin renkli simalarından Binyamin Ben-Eliezer, 27 yıldır  milletvekili olarak aktif siyasetin içinde ve çeşitli bakanlık görevleri yanı  sıra Başbakan Yardımcılığı da yaptı.

Netanyahu hükümetinde Sanayi, Ticaret ve Çalışma Bakanı olarak görev alan  Ben-Eliezer, partinin başkanı Savunma Bakanı Ehud Barak'ın, bir kaç isimle  sürpriz bir şekilde İşçi Partisi'nden ayrılıp, "Bağımsızlık" partisini kurmasıyla  birlikte koalisyon hükümetindeki bakanlık görevinden diğer İşçi partili  arkadaşlarıyla birlikte Ocak ayında istifa etmişti.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?