banner15

İsrailli gazeteci Türkiye'de gözaltına alındı

İsrailli gazeteci Assaf Gibor, Suriye sınırında Türk askeri tarafından gözaltına alındığını, İsrail'in araya girmesiyle serbest kaldığını iddia etti

İsrailli gazeteci Türkiye'de gözaltına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye-Suriye sınırında bulunan İsrailli bir gazetecinin casusluk şüphesiyle dün Türk askerleri tarafından gözaltına alındığı iddia edildi.

İsrail'de yayın yapan Channel 2 televizyonuna konuşan İsrailli gazeteci Assaf Gibor, Makor Rishonnewspaper gazetesi adına Türkiye-Suriye sınırında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) savaşçılarıyla röportaj yaparken, Türk askerleri tarafından gözaltına alınarak uzun süre sorgulandığını iddia etti. Arutz Sheva'nın internet sitesinde yer alan röportajda Gibor'un tam olarak nerede gözaltına alındığı ve ne kadar süre tutulduğu belirtilmedi.

Türk istihbarat yetkilileri tarafından defalarca sorgulandığını belirten Gibor, bu süre içinde bir odada elleri kelepçeli olarak karton kutular üstünde yatmak zorunda kaldığını iddia etti. İsrailli gazeteci, bir süre sonra İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesiyle geç saatlerde serbest bırakıldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 08:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48