banner39

İsrailli insan hakları örgütünde şüpheli yangın

Aşırı sağcı çevrelerin hedefindeki B’Tselem’in ofisinde çıkan yangınla ilgili saldırı ihtimali araştırılıyor

Ortadoğu 11.01.2016, 08:08 11.01.2016, 08:08
İsrailli insan hakları örgütünde şüpheli yangın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Uzun süredir aşırı sağcı İsraillilerin hedefinde olan insan hakları örgütü B’Tselem’in Kudüs'teki ofisinde yangın çıktığı bildirildi.

İsrail İtfaiye Hizmetleri Sözcüsü Yoram Levy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, B’Tselem’in de ofisinin bulunduğu Batı Kudüs’teki bir binada çıkan yangının söndürüldüğünü, olayda yaralanan olmadığını söyledi.

B’Tselem’in ofisinin birinci kata bulunduğunu ancak yangının tüm binada etkili olduğunu söyleyen Levy, olayın bir saldırı olup olmadığına dair bir şey söylemek için erken olduğunu belirtti. Levy, "Herkesin ilk aklına gelen saldırı ihtimali polis tarafından araştırılıyor" dedi.

İşgal altındaki Filistin topraklarında yaşananları gözlemleyen B’Tselem gibi İsrailli insan hakları örgütlerine yönelik sağcı aktivist ve politikacıların baskıları son dönemde artmıştı.

B'Tselem Sözcüsü Sarit Michaeli önceki hafta, İsrail hükümetinin kendilerini susturmak istediğini belirterek, "İşgale karşı çıkan İsrailli insan hakları örgütlerinin susturulmasına yönelik bir karalama kampanyası başlatıldı. Fiziksel bir kısıtlama yok ancak İsrail kamuoyunun zihninde bize karşı bir karalama kampanyası yürütülüyor. Bu kampanya İsrailli politikacılar ve radikal gruplar tarafından yapılıyor. Bu radikal gruplarında İsrail hükümetinin kuklası olduğu herkes tarafından biliniyor" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?