banner39

İsrailli ırkçı lider: Kiliseleri yakın

İsrail'de yaz kampındaki çocuklar için hazırlanan panelde konuşma yapan ırkçı lider İsrail'deki kiliselerin yakılması gerektiğini söyledi

Ortadoğu 06.08.2015, 17:47 06.08.2015, 17:56
İsrailli ırkçı lider: Kiliseleri yakın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrailli aşırı sağcı grup lideri kiliseleri ateşe verme çağrısında bulundu.

Haaretz'de yer alan bir haberde ırkçı Lehava Grubu'nun lideri yeşiva öğrencileri için düzenleen bir panelde yaptığı konuşmada kiliseleri ateşe verme çağrısı yaptı. Kikar Şabat tarafından hazırlanan Haredi internet sitesinde bildirilen haberde aşırı sağcı lider Benzi Gopstein'in bunun için 50 yıl hapis yatmaya hazır olduğunu söylediğini açıkladı.

Yeşiva öğrencileri için düzenlenen yaz kampında geziler ve güncel olaylar hakkında tartışmak üzere hazırlanan, Yated Ne'eman gazetesinden Benny Rabinovich, ve elad şehri belediye başkan yardımcısı Tzuriel Krispatın da davetli olduğu panelde Gopstein, kendisine sorulan bir soruya cevap verirken "İsrail topraklarındaki kiliselerin yakılması lehimizedir" demesi üzerine Rabinovich, konuyu bastırmaya çalışsa da yayınlanan video görüntülerinde herkes tarafından duyuldu.

Paneldeki görevlilerin konuşmanın video kaydına alındığı ile ilgili uyarılarına rağmen gerçekleri söylediğim için polis beni tutuklayacaksa bunun için 50 yıl hapis yatmaya hazırım" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?