banner39

İsrailli taraftarlar Arap işçilere saldırdı

Bir alışveriş merkezinde yüzlerce Beitar taraftarı, Arap işçileri dövdü, kamera kayıtlarına rağmen hiç kimse tutuklanmadı. Kudüs polisi şikayet olmadığını iddia etti

Ortadoğu 23.03.2012, 10:16 23.03.2012, 10:57
İsrailli taraftarlar Arap işçilere saldırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'de yüzlerce Beitar Jerusalem taraftarı Kudüs'ün en Malha alışveriş merkezinde Arap temizlik personeline saldırdı. Kitlesel bir linç girişimi olarak nitelenen olayın kamera görüntüleri olmasına rağmen kimse tutuklanmadı. Kudüs polisi hiçbir suç duyurusu yapılmadığı gerekçesiyle sorumlular hakkında işlem yapılmadığını söyledi.

Tanıklar yakındaki Teddy Stadyumunda bir futbol maçı sonrası, yüzlerce İsrailli gencin Arap karşıtı sloganlar atarak alışveriş merkezine girdiğini, ikinci kattaki yemek salonunda Arap çalışanlara saldırdığını ve Arap müşterilere ırkçı tacizde bulunduğunu anlattı. Alışveriş merkezi çalışanlarından biri "Ben bu kadar çok insan görmedim. Sandalyeler ve masalar üzerine çıkarak "Araplara ölüm' sloganları attılar" dedi.

Bazıları çocukları ile birlikte yemek salonunda oturan üç Arap kadına sözlü tacize başladı, onlara tükürdü.

Alışveriş merkezinde temizlikçi olan bazı Arap erkekler, onları kurtarmaya geldi. Ancak İsrailli taraftarlar bu defa onlara saldırdı. Yüzlerce İsrailli gencin saldırısına uğrayan işçiler feci şekilde dövüldü. İşçiler mağazalara fırlatıldı, kafaları dükkan vitrinlerine vuruldu.

Saldırganların Yahudi dükkan sahiplerinden silah olarak bıçak ve sopa istediği ama hiçbirinin vermeyi kabul etmediği de bildirildi. Beitar taraftarları Arap düşmanlığıyla tanınıyor ve daha önce de Araplar'a saldırdılar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?