banner39

Kabe'yi böcekler sardı

Mescid-i Haram’ın her tarafını istila eden böcekler için çalışma başlatıldı

Ortadoğu 09.01.2019, 09:28 11.01.2019, 07:37
Kabe'yi böcekler sardı

Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde böcek istilası yaşandı. Kabe başşta olmak üzere şehrin her yerinde görülen böcekler için ekipler yoğun şekilde ilaçlama ve temizlik çalışmasına başladı.

Mekke Şehir Sekreteri Muhammed el Kuveyhis’i, çevre koruma ekiplerinin Mescid-i Haram’ın her tarafında yayılmış böceklerini yok etmek için çalışmaları başlattığını söyledi.

Alışılmadık ve daha önce hiç görülmemiş olan gelişme Pazartesi günü yaşandı. Mekke'de bazı işyerleri kapatıldı.

64 yaşındaki Abdulwhab Soror Ulusal , “Cumartesi gecesi Kutsal Camii'de dua ediyordum ve böcekler her yerdeydi, cami yalnızca bahçelerde değil, hatta Kabe'nin etrafında çekiyordu” dedi . “Hayatım boyunca Mekke'de yaşadım, daha önce böyle bir şeye asla tanık olmadım” dedi.

Karasal biyolojik çeşitliliğin bilimsel danışmanı ve yöneticisi olan Dr. Jacky Judas, bunun bir ilk olduğunu söyledi. Dr. Judas, "Bu türleri büyük sayılarla ilk kez görüyorum, insanların aynı şeyi söylemesine şaşırmadım," dedi. “Bu türleri bu büyük sayılarda hiç görmedim.”

Olayla ilgili en iyi tahmin, Arap Yarımadası'ndaki bazı insanların kuş yemi için böcek yetiştirmesi ve böceklerin yetiştirildikleri yerden kaçması ve yayılması olabilir.

Sebep ne olursa olsun, belediye ekip oluşturmak ve temizlik sürecine başlamak için yaklaşık 130 kişiyi görevlendirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Kabe'nin avlusu çevresinde ve caminin avlusundaki tüm tuvaletlerde, lağımların ve açık su kaynaklarının böceklerin üreme alanlarına odaklanıyoruz” dedi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (5)
Nar 4 yıl önce
Fikrî bir temizlik yapsanız, böyle bir musibete giriftar olmazsınız zaten. Sathî nazar girdabında boğulmuş bir ülke. İlk ihtar kabe örtüsü ile yapılmıştı. Bu da iki. Üçüncüde Arabistan diye bir ülke kalmayabilir
Bir Vatandaş 4 yıl önce
Rabbim sudi arabistan kralını ve halkını müslüman alemine karşı duyarlı olması için uyarıyor. Müslüman alemi kan ağlıyorken kral amerikayla iş birliği yapıyor.! İnşaalah bu uyarıları kaale alırlar yoksa büyük felaketler olabilir...
H.Ç 4 yıl önce
Bu tamamen kasten yapılmış bir saldırıdır.araştırmalar sonucunda eminim bunu anlarlar.karadeniz bölgesindeki kenelerin israilli turistler tarafından getirilip bırakıldığı nasıl suç üstü yakalındı.bunda da bir kasıt vardır.
Kullardan bir kul 4 yıl önce
Mekke'nin harabı mescidi aksanın imarı kıblemiz yeniden mescidi aksa
Efe Toprak 4 yıl önce
bu bir kıyamet alameti büyük felaket yaklaşıyor ALLAH hepimizi korusun, affetsin amin
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?