Kabe'ye yürüyen bantlar geliyor

Kabe'yi ziyaret eden Müslümanları tavaf alanına taşıyacak yürüme bantlarının yapımı için çalışmalar başlatıldığı açıklandı

Ortadoğu 11.02.2013, 17:21 11.02.2013, 17:24
Kabe'ye yürüyen bantlar geliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkan Yardımcısı Muhammed bin Nasır el-Huzaym, hac mevsimi başta olmak üzere insanları Kabe'nin etrafından tavaf alanına taşıyacak yürüme bantlarının yapımı için çalışmalar başlattıklarını ifade etti. Okaz gazetesine konuşan Suudi yetkili, söz konusu proje hakkında bilgi verdi.

Kabe etrafı ve tavaf alanı için bir çok araştırmanın olduğuna işaret eden Nasır el-Huzaym, yaşı ve özür hacı adaylarının tavafını kolaylaştırmak için çeşitli teknik projeler üzerinde çalıştıklarını aktardı. 

El-Huzaym Kabe'deki cuma hutbesinin uluslararası toplantı ve konferanslarda olduğu gibi Arapça bilmeyen namaz kılan kişiler için birçok dile anında tercüme edilmesinin de planlandığını sözlerine ekledi. Suudi yetkili, Mescid-i Haram'ın tavaf alanı ve avlularının gölgelendirilmesi için de ciddi araştırmaların yapıldığını ifade etti.

Zemzem suyunun arıtıldığı söylentilerini reddeden El-Huzaym bunun sterilizasyon işleminden başka bir şey olmadığını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?