banner15

Kaddafi halka seslendi: Ya zafer ya ölüm

Bab El Aziziye'den taktik gereği çekildiklerini açıklayan Libya lideri Muammer Kaddafi, "Karargah zaten NATO saldırısında yerle bir olmuştu" dedi.

Kaddafi halka seslendi: Ya zafer ya ölüm

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya lideri Muammer Kaddafi geç saatlerde Libya halkına seslendi. Babı El Aziziye'den taktik gereği çekildiklerini açıklayan Kaddafi, "Karargah zaten NATO saldırısında yerle bir olmuştu. Ya zafer ya ölüm" şeklinde konuştu.

Radyodan konuşan Muammer Kaddafi, Türkiye saati ile saat 02.19 sıralarında halka seslendi. Kaddafi asla pes etmeyeceğini ifade etti. Kaddafi, "Saldırılar karşısında ya zafer ya ölüm" açıklaması yaptı.

Bu arada Rusya'ya bağlı Kalmukya Cumhuriyeti eski lideri ve Uluslararası Satranç Federasyonu (FIDE) Başkanı Kirsan İlyumjinov, telefonla konuştuğu Libya lideri Muammer Kaddafi'nin Trablus'ta olduğunu söyledi.

İnterfaks haber ajansı, Kaddafi'nin İlyumjinov'a, "Ben sağım ve hayattayım. Şu anda Trablus'ta bulunuyorum. Batılı televizyon kanallarının yalan haberlerine inanmayın. Libya halkının derdini paylaşan dünyada herkese şükranlarımı iletmek istiyorum. Zafer bizim olacak, ben bundan eminim!" dediğini aktardı.

Önce Kaddafi'nin büyük oğu Muhammed'le konuştuğunu ifade eden İlyumjinov, daha sonra Muhammed'in telefonu babasına verdiğini belirtti. İlyumjinov, Muhammed'in kendisine, "Biz burada, Trablus'ta NATO askerleri ve kiralık askerlere karşı savaşıyoruz. Burada Libyalı direnişçiler söz konusu bile değil. Babama bağlı güçler fareleri kentten çıkarmak üzere" dediğini kaydetti.

İlyumjinov, Haziran ayında Libya'yı ziyaret ederek Kaddafi ile Trablus'ta satranç oynamıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 07:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kirmanşah
Kirmanşah - 8 yıl Önce

Böyle canlı olarak yayınlara bağlanıp donkişotluk yaparsa akıbeti Char Dudayev gibi olur. Nereden konuştuğunu frekans yayınlarından bulur ve bulunduğu yere Nato Uçaklarından bomba yağdırırlar.

banner39

banner36

banner37

banner35