banner15

Kaddafi, meydan okumayı sürdürüyor

Nerede olduğu bilinmeyen Muammer Kaddafi, yayımlanan ses kaydında, isyancıların kaçacak yeri olmadığını söyledi.

Kaddafi, meydan okumayı sürdürüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Muhalif güçler tarafından karargahına girilen Muammer Kaddafi yeni bir açıklama yaptı. Rejim yanlısı Uruba televizyonu, Muammer Kaddafi'nin sesli mesajını yayınladı. Doğum yeri Sirte'deki ve ülke genelindeki aşiretlere seslenen Kaddafi, savaşa katılmaları çağrısı yaptı.

Nerede olduğu bilinmeyen Libya lideri Muammer Kaddafi, "Halkın büyük çoğunluğu bizimle birlikte, asiler için güvenli yer kalmayacak" dedi.

Kaddafi, yandaşı olan El Oruba televizyonundaki konuşmasında, "Başkent Trablus'u silahlı mücadeleyle savunmak gerek. Düşmana direnmek gerek. Kadınlarıyla çocuklarıyla tüm halkın Libya'nın kurtuluşu için direnmesi gerek. Tüm kabileler düşmanla savaşmalı" diye seslendi.

"Düşman faredir sıçandır. Haçlıdır. Gavurdur, kafirdir" diyen Kaddafi, "Ülkemizin yabancı ajanlardan temizlenmesi gerek" dedi.

Kaddafi, "Libya emperyalistlerin değil. Fransa'nın, Sarkozy'nin, İtalya'nın değil. Başkent sizindir. NATO'ya bağlı olanların değil" şeklinde konuştu.

DENİZDE ÇATIŞMA: TUNUSLU BALIKÇI ÖLDÜ

Akdeniz'de Muammer Kaddafi güçlerine ait bir savaş gemisi ile isyancıların bulunduğu zodyak botlar arasında çatışma çıktı. Tunus'un resmi ajansı TAP, çatışmalar sebebiyle bölgede avlanan Tunuslu bir balıkçının hayatını kaybettiğini açıkladı.

MUHALİFLER, İLAÇ STOKLARINI ELE GEÇİRDİLER

Libyalı muhaliflerin, Muammer Kaddafi rejiminin başkent Trablus'taki ilaç ve gıda stoklarını ele geçirdiği belirtildi.

Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil, Bingazi'de düzenlediği basın toplantısında, "Bundan sonra gıda, ilaç ve petrol arzı konusunda sıkıntı yaşamayacağız." dedi.

MUHALİFLER, EBU SELİM MAHALLESİNE TAARUZA GEÇTİ

Bu arada Libya'nın başkenti Trablus'ta Rixos oteli yakınındaki Ebu Selim mahallesinde çatışmalar sürüyor.

Ellerinde Kalaşnikof ve roketatarlarla 300'den fazla muhalif, Muammer Kaddafi yandaşlarının direnişi sürdürdüğü mahalleye yönelik saldırı başlattı. NATO uçaklarının da mahalleyi bombaladığı öne sürüldü.

Taarruz öncesinde mahalleyi kuşatan muhalifler çok sayıda kayıp da verdi. Cesetleri çadırlara koyan muhalifler, "Ebu Selim'i bugün fethedeceklerini" söyledi.

Yüksek duvarlarla çevrili Ebu Selim mahallesindeki apartmanlarda Kaddafi yanlıları yaşıyor. Apartmanların üzerindeki keskin nişancılar sebebiyle muhalifler, mahalle girişinde Kaddafi rejimine ait bayrakları indiremiyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2011, 02:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35