banner39

Kaddafi ordusu, Raslanuf'u bombaladı

Libya'da Kaddafi'ye bağlı birlikler, roket ve topçu atışlarıyla Raslanuf'u bombaladı, çatışmalarda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi.

Ortadoğu 11.03.2011, 02:07 11.03.2011, 02:07
Kaddafi ordusu, Raslanuf'u bombaladı

Libya'da Kaddafi birlikleri, roket ve topçu atışlarıyla Raslanuf'u yeniden vurdu. AA muhabirinin izlenimlerine göre, günlerdir yoğun çatışmalara sahne olan Raslanuf, sabah saatlerinden itibaren Kaddafi birlikleri tarafından yeniden bombalandı.

Muhalif güçlerinin de uzun namlulu silahlar ve roketlerle karşı koyduğu çatışma sırasında ölenler ve yaralananlar olduğu öğrenildi.

Bombardıman sebebiyle gökyüzünün dumanla kaplandığı şehirden ambulansların sık sık yaralıları hastanelere naklettiği görüldü.

Çatışmaların ilerleyen saatlerde hız kazanması ve Kaddafi topçular ının muhalif güçleri üzerindeki baskısını artırması üzerine, bazı muhalif askerleri ağır silahlarla Raslanuf'un doğusunda bulunan Brega'ya çekildi.

Muhalif askerlerinin geri çekildiği sıralarda, bombalar gazetecilerin de bulunduğu noktalara düşmeye başladı. Korku ve panik havasının yayılmasıyla gazeteciler de Raslanuf'tan ayrıldı.


Kaynak: AA

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?