banner15

Kaddafi sözcüsünden Araplara Türkiye uyarısı

Libya ideri Muammer Kaddafi'nin sözcüsü Musa İbrahim, “Türkiye’den uzak durun, Türkiye artık tüm Araplar'ın düşmanı” çağrısında bulundu

Kaddafi sözcüsünden Araplara Türkiye uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya ideri Muammer Kaddafi'nin sözcüsü Musa İbrahim, önceki gece NATO ülkelerine verdi veriştirdi. İbrahim’in Suriye rejimine de “Türkiye’den uzak durun” çağrısında bulunduğu iddia edildi.

Libya’da Muammer Kaddafi rejimi hükümetinin sözcüsü Musa İbrahim’in önceki gün Suriye televizyonunda yaptığı ve NATO ülkelerine ateş püskürdüğü konuşma Türkiye’ye tehdit olarak yorumlandı.

CNN’in Ortadoğu muhabiri Ivan Watson, Twitter’da Musa İbrahim’in konuşmasını “Suriyelilere Türkiye’den uzak durmaları tavsiyesinde bulundu. İbrahim Türkiye’nin Arapların bir numaralı düşmanı olduğunu söyleyerek ülkeyi ‘Yeni İsrail’ olarak tanımladı” cümleleriyle aktardı.

LİBYA DÜŞERSE HERKES DÜŞER

Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’ye en yakın isimlerden olan Musa İbrahim’in konuşmasından önemli noktalar şöyle: “Başlıca düşmanımız NATO. Ordumuzu NATO’dan koruyacağız. Silahlı muhaliflerin üzerine atlamak ve Libya’yı özgürlüğüne kavuşturmak için kutsal saati bekliyoruz. Eğer Libya düşerse bu Cezayir, Suriye ve Suudi Arabistan’ın da düşüşü demektir.

AHLAKLARINI BATI İÇİN SATILAR

Müslüman kardeşlerimden, emperyalistlerin rüyalarını susturmalarına izin vermemelerini istiyorum. Libya’daki savaş Fransa’ya buradaki petrolün yüzde 35’ini kazandıracak. Eğer Fransa’ya ayrılan bu ise, diğer ülkelere de ayrılmıştır. Yani Libya satılmış demektir. Evlerimizi, çiftliklerimizi, hastanelerimizi ve okullarımızı yıktıklarını ve bunları petrol gelirleriyle ödememizi istediklerini düşünün. Bu insanlar şuurlarını ve ahlaklarını batının menfaatleri için sattı.”

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 07:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35