banner15

Kaddafi'nin ailesi Cezayir'de ortaya çıktı

Cezayir haber ajansı, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin ailesinin Cezayir'e girdiğini duyurdu.

Kaddafi'nin ailesi Cezayir'de ortaya çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya lideri Muammer Kaddafi'nin eşi ve üç çocuğunun Cezayir'de olduğu ortaya çıktı. Libyalı muhalifler ise Kaddafi'nin küçük oğlu Hamis'in öldürüldüğünü öne sürdü.

Cezayir Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kaddafi'nin eşi Safiye, kızı Ayşe, oğulları Hannibal ve Muhammed ile çocuklarının bu sabah Libya sınırından Cezayir'e geldiği belirtildi.

Açıklamada, Kaddafi konusunda bilgi verilmedi.

MUHALİFLER: KADDAFİ'NİN OĞLU HAMİS ÖLDÜRÜLDÜ

Bu arada, Libya'da muhalifler, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin küçük oğlu Hamis'in öldürüldüğünü açıkladı.

Muhaliflerin kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi'nin Adalet Bakanı Muhammed Alagi, "bir muhalif liderin Hamis'in, başkent Trablus'un 80 km kadar güneyindeki Tarhuna bölgesi yakınında öldürüldüğünü doğruladığını" belirtti.

Alagi, Hamis Kaddafi'nin bir çatışma sırasında öldürülmüş olabileceğini belirterek, "Lider bana Hamis'in toprağa verilmediğini söyledi" dedi.

Libyalı muhaliflerin sözcüsü, geçen hafta NATO uçaklarının bombardımanda 28 yaşındaki Hamis Kaddafi'nin öldüğünü ileri sürmüştü. Libya hükümeti ise bu iddiayı yalanlamıştı.

Kaddafi'nin karargahını da koruyan seçkin birliklerin komutanı olan Hamis, ülkedeki birçok savaş suçundan sorumlu tutuluyordu.

İSTİHBARAT ŞEFİ DE ÖLDÜRÜLDÜ

Libyalı muhaliflerin askeri sözcüsü Ahmed Bani de, El Arabiya televizyonuna yaptığı açıklamada, Muammer Kaddafi'nin istihbarat şefi Abdullah El Senussi'nin cumartesi günü Hamis ile birlikte öldürüldüğünü söyledi.

Bani, hemen hemen kesin olan istihbaratlarına göre, Hamis Kaddafi ve El Senussi'nin cumartesi günü, başkent Trablus'un 90 kilometre güneydoğusundaki Tarhuna bölgesinde ulusal kurtuluş ordusunun bir birliğiyle çıkan çatışmada öldürüldüğünü ifade etti. Bani, Hamis Kaddafi'nin Bani Velid bölgesinde toprağa verildiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2011, 10:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35