banner15

Kahire'de İsrail'e öfke-FOTO

İsrail ordusunun sınırda görev yapan Mısır askerlerini öldürmesine tepki gösteren Mısırlılar İsrail büyükelçiliği önünde gösteri düzenledi

Kahire'de İsrail'e öfke-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail ordusunun sınırda görev yapan Mısır askerlerini öldürmesi ile başlayan diplomatik kriz devam ederken, Mısır halkının İsrail'e karşı öfkesi ve tepkisi dinmiyor.

Bugün cuma namazı çıkışı İsrail'in Kahire Büyükelçiliği önünde toplanan yüzlerce kişi İsrail aleyhine sloganlar attı. Asker ve polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen gösteride, protestocular İsrail'in Kahire Büyükelçisi'nin sınır dışı edilmesini istedi.

Bir göstericinin elçilik önünde havaya ateş açması gerginliğe sebep olurken, çok sayıda protestocu, İsrail Büyükelçiliği'ne havai fişek ve ses bombası atmaya çalıştı.

İsrail'in Mısır askerlerini öldürmesine karşı Yüksek Askeri Konsey Başkanı Mareşal Hüseyin Tantavi'yi göreve davet eden protestocu grup, İsrail elçisi sınır dışı edilinceye kadar gösterilere devam edeceklerini bildirdi.

Artan protestolar sebebi ile büyükelçilik çevresinde güvenlik tedbirlerini genişleten Mısır, bugün de bölgeye çok sayıda asker ve polis sevk etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2011, 18:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35