Kahire'deki gösterilerde bir kişi daha öldü

Mısır'da 25 Ocak devriminin yıldönümü sebebiyle düzenlenen gösterilerde bir kişi daha öldü

Kahire'deki gösterilerde bir kişi daha öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü yılı dolayısıyla başkent Kahire'de düzenlenen gösterilerde 1 kişinin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire'nin doğusundaki El-Matariye Mahallesi'nde göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çıkan olayların ardından Muhammed Şeddad isimli bir genç, başından vurularak hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları da Matariye Mahallesi'nde, göstericilerle güvenlik güçleri arasındaki olayların halen devam ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Hüsam Abdulgaffar ise AA'ya yaptığı açıklamada bakanlığa bağlı hastanelere Matariye Mahallesi'nden herhangi bir cenaze ulaşmadığını, herhangi bir ölüm vakası olduğu takdirde duyuracaklarını ifade etti.

Matariye'de önceki gün yapılan gösterilerde, güvenlik güçleri, protestocu grupların dağılması için sert müdahalelerde bulunmuş, göstericilerle polis arasında olaylar çıkmıştı.

Mısır'da Hüsnü Mübarek yönetimine son veren 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü yılı dolayısıyla önceki gün rejim karşıtlarının düzenlediği protestolara polisin müdahalesi sonucu 21 kişi hayatını kaybetmiş, 82 kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 08:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35