Kanada Suriye için yardımları artırıyor

Kanada Dışişleri Bakanı John Baird, ''Suriye için insani yardımları artıracağız'' dedi.

Kanada Suriye için yardımları artırıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kanada Dışişleri Bakanı John Baird, Suriye için daha çok şey yapmak istediklerini ve insani yardımları artıracaklarını söyledi.

Bakan Baird, Suriye Ulusal Konseyi adına kendisini ziyaret eden Rahip Paolo Dall'Oglio başkanlığındaki bir grup Suriye asıllı Kanadalı'yı başkent Ottawa'da kabul etti. Suriye'den kaçarak Türkiye, Lübnan ve Ürdün'e sığınanların insani ihtiyaçlarının karşılanması konusunu önemsediklerini söyleyen Baird, olayların başladığı Mart 2011'den bu yana toplam 8,5 milyon dolarlık yardımda bulunduklarını bildirdi.

Yapılacak yardımın miktarına ilişkin bilgi vermeyen Kanada Dışişleri Bakanı John Baird, ''Kanada olarak her şeye hazırız. Ne gerekiyorsa yaparız. Suriye için daha çok şey yapmak istiyoruz'' diye konuştu.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ı, kimyasal silah kullanma konusunda da uyaran Baird, ''Suriye'deki kitle imha silahlarından ciddi ve derin endişe duyuyoruz'' dedi.

Suriyeli muhaliflere yardım için, Irak başta olmak üzere başka ülkelerden radikal grupların geldiğini hatırlatan John Baird, bunun da başka bir endişe kaynağı olduğuna işaret etti.
    
  

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2012, 01:51
banner53
YORUM EKLE

banner39