banner39

Kanlı günde hayata tutundu | VİDEO

Halep'in doğusunda Rus ve rejim uçaklarının bombardımanında 51 sivil öldü, 70'ten fazla kişi yaralandı. Kentin Katırcı mahallesinde Rus hava saldırısı sonucu bir binanın üst katında mahsur kalan çocuğun Sivil Savunma ekiplerince kurtarılışı kameralar tarafından görüntülendi

Ortadoğu 17.10.2016, 19:07 17.10.2016, 19:10
Kanlı günde hayata tutundu | VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye’nin Halep kentine yönelik Rusya ve rejimin hava saldırıları devam ediyor. Sadece 16 Ekim Pazar günü kentteki yerleşim yerlerine 40’tan fazla hava saldırısı düzenlendi. Saldırılarda 51 sivil öldü, 70’ten fazla da yaralı var.

Kentin doğusunda muhaliflerin denetimindeki Katırcı ve Şeyh Faris mahalleleri, Rusya’nın sığınak delici füzelerinin hedefi oldu. Tahrip gücü yüksek bu füzeler ağır hasara yol açtı. Birçok bina yerle bir oldu.

Suriye Sivil Savunma Örgütü, enkaz altından çok sayıda sivil kurtardıklarını ve çalışmaların devam ettiğini aktardı. Görüntülerdeki çocuk da Katırcı’da 15 kişinin öldüğü saldırıda, üst katlardan birinde mahsur kaldı. Çocuğu sivil savunma ekipleri kurtardı.

Pazartesi günü de saldırılar devam etti. Halep’in doğusunda aynı aileden 14 kişi, hava saldırısında öldü. Ölenler arasında küçük çocuklar ve birkaç haftalık bebekler de vardı. Sivil savunma ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren savaş uçaklarının Rusya’ya ait olduğunu gördü.

Suriye’de ateşkesin bozulmasının ardından sadece Halep’in doğusunda 448 kişi öldü. Ölenlerin 82’si çocuktu.

 

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?